Skalník - Vacek - Helán
Hrouzek - Pilný
Gejdoš - Brychta - Pochop
Prokeš - Svoboda

Nezvyklý konečný výsledek se zrodil v prvním finálovém utkání na zimním stadionu v Rosicích. Soupeř vsadil na maximální defenzivu a bojovnost. Hráči hostí zahustili střední pásmo, na modré čáře postavili neprostupnou hráz a soustředili se jen na narušování našich útočných akcí. Při zisku kotouče si k přerušení hry pomáhali jednoduchým vyhozením na zakázané uvolnění a nebo zašlápnutím. Toto pojetí hry jim umožnil i fakt, že jako první celek v soutěži dokázali překonat našeho brankaře při přesilové hře a od páté minuty vedli 0:1. Zbytek zápasu měl totožný průběh a scénář. Naši neustálou snahu o proniknutí do útočného pásma a o vstřelení branky. Vypracovali jsme si několik dobrých brankových příležitostí, hráli jsme i přesilovou hru pěti proti třem, ale vyrovnat se podařilo až ve 36. minutě po vyhrané buly a následné skrumáži v brankovišti. O konečném vítězství rozhodla využitá přesilovka v 52. minutě hry, kdy náš nejproduktivnější útok přesnou kombinací rozebral hostující obranu a Ivo Helán skóroval prakticky do prázdné branky. Naši hokejisté se na vítězství až nečekaně nadřeli, ale do finálové série vstoupili tou správnou nohou a zbývá už jen udělat poslední krok. Ten nás čeká v neděli 6. března 2005 na zimním stadionu ve Velké Bíteši. Začátek odvetného utkání je stanoven na 16,00 hodin.