Branky:      Vacek 3, BW Skalník 2, Hofírek
Asistence:  Slanina, Vacek, Helán, Brychta, Skalník
Brychta - Prokeš - Hofírek
Zavřel - Pilný
Skalník - Vacek - Helán
Pochop - Gejdoš

První semifinálové utkání play - off přineslo přítomným divákům solidní hokejovou podívanou a naše zasloužené vítězství. Hrál se oboustranně kvalitní zápas plný ostrých střetů, pěkných kombinačních akcí a s množstvím brankových příležitostí. Naši hráči nastoupili do začátku utkání s menší koncentrací i nasazením, jako by si ani neuvědomovali, že začala nejdůležitější fáze soutěže a již v páté minutě nechali úplně volného hostujícího útočníka na vlastním brankovišti a ten si věděl rady - 0:1. V rozmezí desáté až patnácté minuty se strhla doslova gólová přestřelka, jelikož prakticky každá šance skončila brankou a to v pořadí - 1:1, 2:1, 2:2, 3:2 a 3:3. S tímto stavem se oba celky i rozešly do kabin. Od začátku druhé části hry už to bylo úplně jiné střetnutí. Naši hokejisté zvýšili obrátky, poctivě pracovali v defenzívě a soupeř nejednou neměl co hrát. Během pěti minut jsme odskočili na 5:3 a měli vývoj tohoto prvního vzájemného souboje plně ve své moci. Hostující borci postupně ztráceli nervy, faulovali, diskutovali s hlavním rozhodčím a tak ani nebylo divu, že jeden utkání nedohrál vůbec a další dva pobývali na trestné lavici deset minut. V závěrečné dvacetiminutovce jsme hráli na jistotu, se zajištěnou obranou, ale i tak jsme si vypracovali ještě několik dalších šancí, z nichž však pouze jediná skončila v síti hostujícího brankáře a to zásluhou Pavla Vacka, který tak završil hattrick a celý svůj povedený večer. Pochvalu však zaslouží i ostatní hráči týmu, kteří tímto vítězstvím udělali první krok za cestou do finále. Zbývá ještě stejně úspěšně zvládnout odvetu, která se odehraje v pátek 18. února v krasohale na Křídlovické ulici v Brně od 20,30 hodin. Věříme, že mužstvo si nebude chtít pokazit nevídanou serii neporanitelnosti, která trvá již patnáct zápasů a dotáhne své snažení do zdárného konce.