Branky:      Hofírek 2, Hajný, Prokeš, Vacek, Pochop a BW Skalník po 1
Asistence:  Zavřel, Prokeš, Vacek, Helán, Gejdoš, Brychta a Skalník
Svoboda - Prokeš - Hofírek
Zavřel - Hrouzek
Helán - Vacek - Skalník
Pochop - Brychta - Gejdoš (Šuba)

Favorit finálové série si ve druhém utkání nepřipustil problémy a svému sokovi nedal ani čichnout k naději na možný zisk titulu přeborníka okresu. Hráli jsme o něco lépe než minulou neděli, aktivně od začátku a domácí jsme nepustili do velkých šancí. Navíc když jsme se ve 13. minutě dostali do vedení, nemohl se už soupeř zaměřovat pouze na obranu, musel otevřít hru a to byla voda na náš mlýn. Po první dvacetiminutovce byl sice stav zápasu nerozhodný, ale naši hokejisté udeřili hned po startu do druhé části hry. V čase 21:21 a 21:57 jsme rozvlnili síť za zády zastáveckého golmana. Do konce této třetiny se nám pak totéž podařilo ještě dvakrát a o osudu celé letošní sezony bylo rozhodnuto. Jelikož se na zimním stadionu ve Velké Bíteš porouchala rolba, odehrálo se celé střetnutí bez jediné úpravy ledu a na herním projevu a úrovni zápasu se to projevilo v závěrečné části, kdy již velmi nekvalitní hrací plocha nedovolovala kombinaci a vedení kotouče, takže jsme se soustředili spíše na to, aby někdo nevyrobil hrubou chybu a nedovolili jsme domácím možný návrat do zápasu. I přesto jsme však dokázali rozdíl v konečném skóre ještě navýšit a vyhrát rozdílem třídy. Celou sezonu 2004 - 05 jsme tak odehráli bez jediné porážky, s bilancí 17 vítězství a 1 remíza, což se v padesátileté historii tohoto klubu nepodařilo ani jednomu z týmů dospělých. HC Veverská Bítýška je tedy přeborníkem okresu a všem hráčům a členům realizačního týmu za to patří velké poděkování a gratulace.