cz / eng / de     Dnes je

Domů»Dotované projekty města»Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů

Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje pro rok 2021

Podpořil Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj na základě dotačního programu „Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje pro rok 2021“ poskytl účelovou neinvestiční finanční podporu ve formě dotace na „Nákup 2 ks zásahových tabletů s aplikací umožňující sdílení dat s KOPIS HZS JmK a jednotkami PO“ pro JSDH Veverská Bítýška.

Již při prvním uskutečněném zásahu JSDH Veverská Bítýška bylo členy JSDH Veverská Bítýška oceněno rychlé navádění k místu zásahu a výrazné zkrácení času příjezdu k zásahu. Rovněž je velmi přínosné odesílání statutů z tabletů: VÝJEZD, PŘÍJEZD K ZÁSAHU, ODJEZD atd. Již není nutné složitě komunikovat přes radiostanici s KOPIS HZS JmK. Pokrytí signálem je v okolí Veverské Bítýšky slabé a bylo v mnoha případech s KOPIS HZS JmK komunikovat pomocí mobilního telefonu. Tímto zařízením se situace zlepšila.

Dále je velmi přínosné u výjezdu s DA Ford s uloženým AED, že není nutné adresu zásahu přepisovat do externí navigace ve vozidle, ale již při vyhlášení poplachu je zde zadaná nejkratší cesta k události.

Dále je nutné zmínit, že zařízení rovněž může na místě provádět dokumentaci (foto, video), které je rovněž přenášeno na KOPIS HZS JmK. I tato funkce může přispět ke zlepšení komunikace mezi zásahovou jednotkou a operačním důstojníkem.

Jedná se o velmi přínosné zařízení, které umožní zlepšit a zrychlit zásahy JSDH Veverská Bítýška.

Celkové náklady na akci činily 93.049,00 Kč.

Z rozpočtu Jihomoravského kraje byla městu Veverská Bítýška poskytnuta finanční podpora na uvedenou akci ve výši 43.000,00 Kč.

Částka 50.049,00 Kč byla hrazena z rozpočtu města Veverská Bítýška.

Podpořil Jihomoravský kraj


sipka Zpět     sipka Verze pro tiskTyto webové stránky využívají cookies. Jejich používáním s tím vyjadřujete souhlas.
Souhlasím