cz / eng / de     Dnes je

Domů»Aktuality ze života města»Aktuální hodnota dusičnanů

Aktuální hodnota dusičnanů ()

Vážení občané, Vodárenský svazek “Bítešsko“ Vás informuje, že hodnota dusičnanů pitné vody v místní síti dle aktuálního rozboru je 54,9 mg/l.

Tato voda nesmí být užívána k přípravě kojenecké stravy a nápojů!

Na základě studie „Hodnocení zdravotních rizik dusičnanů z pitné vody“ pro skupinový vodovod Veverská Bítýška – Chudčice, Vodárenský svazek nedoporučuje trvalou konzumaci této vody k přímé spotřebě těhotným ženám a dětem do 6 let věku.
Povolené množství dusičnanů je dle platné normy 50 mg/l.
Jako opatření pracovníci Vodárenského svazku zvýšili na maximální možnou úroveň odběr podzemní vody z posilovacího vrtu HV 101 na Bílém potoce. Dále budou monitorovat obsah dusičnanů v síti.

Vodárenský svazek nabízí odběratelům možnost odběru pitné vody do vlastních nádob z vrtu HV 101 v pracovní dny, a to v čase 9:00 – 11:00 hod a 16:00 – 18:00 hod. na adrese: Na Bílém potoce, č. ev. 401, Veverská Bítýška – Úpravna vody Kašparova louka.

Občané, kteří mají zájem o vyřízení povolení k vjezdu za účelem odběru vody z vrtu HV 101, mohou si toto povolení bezplatně vyřídit v úřední dny na Městském úřadě Veverská Bítýška. Platnost tohoto povolení je 30 dnů.

Pavel Novotný
předseda Vodárenského svazku “Bítešsko“

seznam aktualit


sipka Zpět     sipka Verze pro tiskTyto webové stránky využívají cookies. Jejich používáním s tím vyjadřujete souhlas.
Souhlasím